Domů / Sortiment / Vodní filtry / Fitr DIONELA

Filtr DIONELA s vložkou FAM 1 pkl


Žádné hodnocení. Kód: F1pkl
Výrobce: AQUA AUREA
Dostupnost: Skladem
4.250,00 Kč , plus doprava
(4.250,00 Kč/ks)
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Filtr DIONELA s vložkou FAM 1 pkl

Vodní filtr DIONELA® slouží k získávání pitné vody nejvyšší kvality, chrání zdraví před působením kontaminantů, které z vody nelze odstranit ani převařením.


Popis:

DIONELA® je vodní filtr tzv. 3. kohoutku. Připojuje se k vodovodnímu kohoutku nebo k roháčku pod kuchyňskou linkou. Slouží k odstraňování širokého spektra cizorodých látek z pitné vody, určené pro přípravu nápojů a pokrmů.


Vodní filtr DIONELA® slouží k získávání pitné vody nejvyšší kvality, chrání zdraví před působením kontaminantů, které z vody nelze odstranit ani převařením. Vodní filtr DIONELA® je určen do kuchyně k jednomu kohoutku pod kuchyňskou linku.


Dionela je filtrační systém, špičkové kvality, který využívá čtyři druhy výměnných filtračních vložek, z nichž každá řeší konkrétní problém.


Vlastnosti filtrační vložky FAM1:

Základním požadavkem na pitnou vodu z veřejných vodovodů je zamezení vzniku infekčních chorob. Proto se vaše voda chloruje. Reakcí chloru s některými organismy a chemikáliemi, jejichž zbytky prošly vodárenskou úpravou, však vznikají páchnoucí látky. Nebezpečné jsou především karcinogenní trihalometany (THM), které vznikají reakcí chloru s organickými látkami. Převaření vody je z hlediska odstraňování uvedených škodlivin zcela neúčinné.


DIONELA® s vložkou FAM1 obsahuje aktivní uhlí s mimořádně velkým aktivním povrchem, vyráběné z kokosových skořápek. Další složkou je speciální sorbent, který váže arzen, ale i olovo a další těžké kovy i při nízkém PH vody, kdy aktivní uhlí tuto funkci neplní. Filtr je bakteriostaticky zajištěn oligodynamickým stříbrem. Zlepšuje chuť a barvu vody, odstraňuje zákal, zápach a chlor. Dále odstraňuje či radikálně snižuje obsah řady dalších zdraví škodlivých látek, například:
 

  • Ropných látek, tenzidů (saponátů), stop chemických látek používaných v zemědělství: herbicidů, insekticidů, fungicidů.
  • Organických sloučenin chloru, jako jsou polychlorované bifenyly (PCB), chloroform a ostatní THM, chlorbenzen, chloreten…
  • Aromatických uhlovodíků: fenolů a jejich derivátpů, benzenu, benzo(a)pyrenu, fluorantenu, toulenu, xylenu, kresolů…
  • Zbytků přírodních organických látek prošlých vodárenskou úpravou (hormony apod.)
  • Železa, hliníku, mědi, kadmia, berylia, olova a těžkých kovů.
  •  Radonu a řady dalších škodlivin s prokázanými nebo předpokládanými toxickými, karcinogenními, mutagenními, teratogenními nebo kombinovanými účinky.
     

Neovlivňuje přirozené (přírodní) minerální složení vody. Zachovává biologickou hodnotu vody. Neodstraňuje dusičnany.

Filtr DIONELA® FAM 1 výborných vlastností (vedle DIONELA® FDN 2 nejlepší v testu vodních filtrů) odstraňuje chlor, škodliviny, pachuť, pach a je vhodný pro soustavné užívání pro všechny spotřebitele od 1 roku. Vložka se mění (dává regenerovat) vždy až po dvou letech od prvního zavodnění.


Parametry DIONELA® FAM 1:

Kapacita: 38,000 litrů

Průtok: 1,5 l/min.

Výška filtru: 430 mm

Průměr podstavy 100 mm

Náplň: aktivní uhlí, minimální množství stříbra


Kapacita FAM1 pro 4 - člennou rodinu na středně znečištěných vodách je 2 roky, pro větší rodiny nebo velmi znečištěnou vodu garantujeme minimálně 1 rok.


Použitelnost:

Pro vodu z veřejných vodovodů s obsahem dusičnanů vyhovujícím normě (tj. do 50 mg/l NO3).

pro bakteriálně nezávadnou studniční vodu s obsahem dusičnanů vyhovujícím normě a hodnotou CHSK (Mn) nižší než 6 mg/l.


Balení:

Vodní filtr DIONELA® FAM 1 pkl, návod.

Součástí není přepínač, který slouží k napojení filtru.

Upozornění:

Výrobek odpovídá požadavkům zákona č. 252/2004 sb. v platném znění, o ochraně veřejného zdraví a vyhlášce Ministerstva zdravotnictví č. 409/2005 Sb. v platném znění, o hygienických požadavcích na výrobky přicházející do přímého styku s vodou a na úpravu vody.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.