Domů / Sortiment / Vodní filtry / Fitr DIONELA

Filtr DIONELA s vložkou FAS 4


Žádné hodnocení. Kód: F4
Výrobce: AQUA AUREA
Dostupnost: Skladem
4.850,00 Kč , plus doprava
(4.850,00 Kč/ks)
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Filtr DIONELA s vložkou FAS 4

Vodní filtr DIONELA® slouží k získávání pitné vody nejvyšší kvality, chrání zdraví před působením kontaminantů, které z vody nelze odstranit ani převařením. Vodní filtr DIONELA® je určen do kuchyně k jednomu kohoutku pod kuchyňskou linku.


Popis:

DIONELA® je vodní filtr tzv. 3. Kohoutku. Připojuje se k vodovodnímu kohoutku nebo k roháčku pod kuchyňskou linkou. Slouží k odstraňování širokého spektra cizorodých látek z pitné vody, určené pro přípravu nápojů a pokrmů.


Vodní filtr DIONELA® slouží k získávání pitné vody nejvyšší kvality, chrání zdraví před působením kontaminantů, které z vody nelze odstranit ani převařením.


DIONELA® využívá čtyři druhy výměnných filtračních vložek. Podle vašich požadavků a potíží s pitnou vodou si sami můžete vybrat filtr DIONELA® s tou správnou filtrační vložkou.


Vlastnosti filtrační vložky FAS4:

Filtr DIONELA® FAS 4
odstraňuje všechny škodliviny jako DIONELA FAM 1 a navíc s velkou kapacitou odstraňuje z vody arzen.Účinnost roste s klesajícím pH a s klesající koncentrací železa a manganu.
Filtr DIONELA® FAS 4 odstraňuje další těžké kovy - antimon, hliník, selen, vanad, molybden, měď, olovo a fosfát.


Neodstraňuje dusičnany ani přechodnou tvrdost vody.


V souladu s tím, že byla prokázána nesporná karcinogenita a toxicita arzenu, rozhodla se Světová zdravotnická organizace a s ní i naše orgány ochrany veřejného zdraví od 1. 1. 2001 snížit maximální přípustné množství arzenu v pitné vodě z 50 na 10 µg/litr.


Arzen se do pitné vody dostává vyluhováním z hornin, ale i z odpadů úpraven rud, odpadů z energetiky a z metalurgického průmyslu.


Podíl arzenu v jednotlivých horninách se značně liší. V břidlicích se jeho koncentrace pohybuje kolem 10 mg/kg, v žulách kolem 2 mg/kg, v pískovcích a vápencích kolem 1 mg/kg. V případě vrtů a studen je tedy koncentrace arzenu v pitné vodě dána druhem horniny, ze které se voda čerpá.


V ČR se vyšší obsahy arzenu vyskytují především ve Středočeském plutonu (oblast od Říčan ke Klatovům, na západ zasahující až Plzeňsko) a rudná naleziště např. na Šumavě, v Orlických horách, v Jeseníku, V Krušných horách, ale i v okolí Brna. Arzen často provází výskyt radonu.


Kapacita:

Za předpokladu pH nižším než 8 a koncentrace železa a manganu nepřekračují "normu" (současný hygienický standard) odstraní DIONELA® FAS 4 minimálně 1g arzenu. Pro vodu, obsahující 100 µg/litr arzenu (desetkrát překračující "normu") to znamená 10 000 litrů pitné vody, zbavené arzenu.


Kromě média, odstraňujícího z vody arzen, obsahuje lože Dionely FAS4 také další složky, takže odstraňuje další kontaminanty podobně jako ostatní naše filtry Dionela.

Pozn.:

Mnoho uživatelů netuší, že mají ve studni zvýšený obsah arzenu, protože v minimálním rozsahu současné "normy" není jeho stanovení zahrnuto. Každý uživatel, který jímá vodu z břidlicového nebo žulového podloží, nebo v blízkosti výše uvedených odpadů by si měl nechat arzen v laboratoři dodatečně stanovit (za cenu cca 300 kč)


Použitelnost:

Plnou funkci DIONELA® FAS 4 zaručujeme po dobu 2 let, poté zajišťujeme výměnu náplně vaší filtrační vložky za zlomek ceny vložky nové – podobně jako u našich ostatních filtrů Dionela.


Parametry DIONELA® FAS 4:

Výška filtru: 430 mm

Průměr podstavy: 100 mm

Kapacita filtru: až 2 roky od prvního zavodnění


Balení:

Vodní filtr DIONELA® FAS 4, návod.

Součástí není přepínač, který slouží k napojení filtru.
 

Upozornění:

Výrobek odpovídá požadavkům zákona č. 252/2004 sb. v platném znění, o ochraně veřejného zdraví a vyhlášce Ministerstva zdravotnictví č. 409/2005 Sb. v platném znění, o hygienických požadavcích na výrobky přicházející do přímého styku s vodou a na úpravu vody.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.