Domů / Sortiment / Vodní filtry / Fitr DIONELA

Filtr DIONELA s vložkou FDN 2 pkl


Žádné hodnocení. Kód: F2pkl
Výrobce: AQUA AUREA
Dostupnost: Skladem
4.800,00 Kč , plus doprava
(4.800,00 Kč/ks)
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Filtr DIONELA s vložkou FDN 2 pkl

Filtr DIONELA® FDN 2 výborných vlastností odstraňuje vše co DIONELA® FAM 1 (chlor, škodliviny, pachuť, pach) a navíc dusičnany. Vodní filtr DIONELA® je určen do kuchyně k jednomu kohoutku pod kuchyňskou linku.


Popis:

DIONELA® je vodní filtr tzv. 3. kohoutku. Připojuje se k vodovodnímu kohoutku nebo k roháčku pod kuchyňskou linkou. Slouží k odstraňování širokého spektra cizorodých látek z pitné vody, určené pro přípravu nápojů a pokrmů.


Vodní filtr DIONELA® slouží k získávání pitné vody nejvyšší kvality, chrání zdraví před působením kontaminantů, které z vody nelze odstranit ani převařením. Vodní filtr DIONELA® je určen do kuchyně k jednomu kohoutku pod kuchyňskou linku.


Dionela je filtrační systém, špičkové kvality, který využívá čtyři druhy výměnných filtračních vložek, z nichž každá řeší konkrétní problém.


Vlastnosti filtrační vložky FDN2:

Dusičnany se staly synonymem chemického znečištění pitných vod. Norma doporučuje méně než 15 mg/l NO3. Jako limitní hodnotu určuje 50 mg/l NO3. Odhaduje se, že doporučené hodnotě nevyhovuje více než 90 % studní, limitní hodnotě nevyhovuje asi 70 %. Obsah dusičnanů ve vodě z veřejných vodovodů je obvykle vyšší než doporučená a nižší než limitní hodnota. Dusičnany mají prokázané karcinogenní účinky. Komunální vodárny nejsou na odstraňování dusičnanů technologicky vybaveny.

Filtr DIONELA® s vložkou FDN 2 odstraňuje všechny škodliviny, které jsou uvedeny pro FAM1. Obsah dusičnanů je zároveň s vysokou účinností snižován na 1-4 mg/l v upravené vodě po dobu 3 životnosti vložky. Pak zvolna stoupá, ale nikdy nepřekročí vstupní hodnotu. Součástí dodávky je i souprava na stanovení dusičnanů. Sami si tedy můžete zjistit obsah dusičnanů v dionelované vodě.


Vložka FDN2 nedeformuje obsah chloridů, síranů a hydrogenkarbonátů, nepoškozuje vodu nadprodukcí dusitanů a amoniaku. Zachovává biologickou hodnotu vody.


Kapacita:

Kapacita vložky FDN2 je závislá na vstupní koncentraci nejen dusičnanů, ale i síranů. V následující orientační tabulce jsme pro vstupní koncentrace do 50 mg/l NO3 předpokládali současnou přítomnost 40-50 mg/l síranů, pro vstupní koncentrace dusičnanů 60-140 mg/l síranů.

 

      Koncentrace mg/l NO3                    Kapacita – litry
                         15                               1600
                         25                             1140
                         40                                    760
                         60                                   550
                         80                                          410
                       100                              350
                       150                              240
                       200                              170

                                                                                
                                                                                
Použitelnost:

  •    pro vodu z veřejných vodovodů: bez jakýchkoli omezení.

 

  •    pro bakteriálně nezávadnou studniční vodu s obsahem dusičnanů nižším než 200 mg/l NO3, s obsahem   dusitanů  nižším než 0,1 mg/l NO2, s hodnotou CHSK (Mn) nižší než 4,5 mg/l, s vodivostí nižší než 100 mS/m a s pH 6-8.   


Filtr DIONELA® FDN 2 výborných vlastností odstraňuje vše co DIONELA® FAM 1 (chlor, škodliviny, pachuť, pach) a navíc dusičnany.

DIONELA® s vložkou FAM1 obsahuje aktivní uhlí s mimořádně velkým aktivním povrchem, vyráběné z kokosových skořápek. Další složkou je speciální sorbent, který váže arzen, ale i olovo a další těžké kovy i při nízkém PH vody, kdy aktivní uhlí tuto funkci neplní. Filtr je bakteriostaticky zajištěn oligodynamickým stříbrem. Zlepšuje chuť a barvu vody, odstraňuje zákal, zápach a chlor. Dále odstraňuje či radikálně snižuje obsah řady dalších zdraví škodlivých látek, například:
 

  • Ropných látek, tenzidů (saponátů), stop chemických látek používaných v zemědělství: herbicidů, insekticidů, fungicidů.
  • Organických sloučenin chloru, jako jsou polychlorované bifenyly (PCB), chloroform a ostatní THM, chlorbenzen, chloreten…
  • Aromatických uhlovodíků: fenolů a jejich derivátpů, benzenu, benzo(a)pyrenu, fluorantenu, toulenu, xylenu, kresolů…
  • Zbytků přírodních organických látek prošlých vodárenskou úpravou (hormony apod.)
  • Železa, hliníku, mědi, kadmia, berylia, olova a těžkých kovů.

Radonu a řady dalších škodlivin s prokázanými nebo předpokládanými toxickými, karcinogenními, mutagenními, teratogenními nebo kombinovanými účinky.


Parametry DIONELA® FDN 2:

Průtok: 1 l/min.

Výška filtru: 430 mm

Průměr podstavy 100 mm

Náplň: aktivní uhlí, minimální množství stříbra


Balení:

Vodní filtr DIONELA® FDN 2 pkl, návod.

Příslušenství filtru obsahuje soupravu na stanovení koncentrace dusičnanů.

Součástí není přepínač, který slouží k napojení filtru.

Upozornění:

Výrobek odpovídá požadavkům zákona č. 252/2004 sb. v platném znění, o ochraně veřejného zdraví a vyhlášce Ministerstva zdravotnictví č. 409/2005 Sb. v platném znění, o hygienických požadavcích na výrobky přicházející do přímého styku s vodou a na úpravu vody.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.